Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında Çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dursun Pampal, ilçemizin Küçükçalağıl köyünde son yolculuğuna uğurlandı.
 
Şehit Pampal'ın (28) cenazesi, uçakla Kayseri'ye, oradan da karayolu ile ilçemize getirildi. Baba evinde helallik alınmasından sonra şehit için Barbaros İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi.
 
Şehidin öz geçmişinin okunmasından sonra Yozgat Müftü Vekili Süleyman Eroğlu'nun kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, ilçemiz Küçükçalağıl Köyü mezarlığına defnedildi.
 
Şehidin defnedilmesinden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki şehidin tabutu üzerine örtülü Türk Bayrağını ve fotoğrafını ailesine teslim etti. Daha sonra şehidin baba evine taziye ziyaretinde bulunuldu.
 
Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yozgat Valimiz Kemal Yurtnaç, Yozgat milletvekillerimiz Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, Yozgat Vali Yardımcılarımız Adem Yılmaz, Salih Altun, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Sarıkaya Kaymakam Vekili Fatih Eroğlu, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Jandarma Genel Komutanlığı Strateji Geliştirme ve Dış İlişkiler Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt,  siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.